27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Medaljone me dy lloje djathi: Piqen në furrë dhe nuk thithin vaj

I shërbejmë me meze dhe kos

Përbërësit:

– 400 gr djathë të grirë,
– 150 gr kaçkavall,
– 100 gr miell,
– 2 vezë,
– 2 thelpinj hudhre,
– kripë,
– piper.

Përgatitja:

Grini djathin në një rende të madhe, më pas shtoni djathin, vezët e plota dhe miellin.

Prisni imët hudhrën dhe e vendosni në një enë bashkë me erëzat.

Përziejini gjithçka derisa të përftoni një masë kompakte, nga e cila do të formoni me duar qoftere të madhësisë së dëshiruar.

Rendisni në një tepsi në të cilën keni vënë letër për pjekje dhe më pas i piqni në furrë të parangrohur në 180 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë!

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles