-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Media serbe: I thyhen xhamat autobusit që po mbante serbë në Mitrovicë

Media serbe “Novosti” raporton se është gjuajtur me gurë autobusi që mbante serbët e Rahovecit dhe Hoçës së Madhe të mërkurën pasdite.

Sipas një punonjësi të komunës së Rahovecit, Dejan Baljosevic, incidenti ka ndodhur përgjatë rrugës në dalje të Mitrovicës, kur fëmijët kishin dalë të rreshtuar dhe e kishin gjuajtur me gurë dhe topa bore autobusin që mbante serbë, të cilit ia kanë thyer edhe xhamat.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles