-3.4 C
Pristina
Tuesday, January 18, 2022

Buy now

spot_img

Mediat serbe: Hoxhaj na ka ‘paditur’ në tërë botën

Letra e Ministrit te Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, publikuar nga Gazetar Zëri ka pasur një jehonë edhe në mediat serbe.

Në një artikull të vesti-online, thuhet se Hoxhaj ka “paditur” Serbinë në tërë botën.

Ai u është drejtuar me nga një letër 49 ministrave të punëve të jashtme, në të cilën ankohet në qëllimin e Beogradit që ta dërgojë një tren “kontrovers” në veri të Kosovës, shkruan Gazeta Express nga Prishtina.

Enver Hoxhaj u është drejtuar pothuajse tërë botës me një letër me të cilën paditë Serbinë për “qëllime të liga” Hoxhaj në letrën prej katër faqesh ka deklaruar se ky nuk është rast i izoluar, por është pjesë, siç thekson, “i një qasjeje armiqësore sistematike të Serbisë ndaj Kosovës”, shton gazeta, transmeton “Zeri.info”. 

Hoxhaj, në Gazetën Zeri, përmend ndërtimin e murit në pjesën veriore të Mitrovicës, tërheqjen e ministrave dhe deputetëve serb nga institucionet e Kosovës, arrestimin e Ramush Haradinajt në Francë me urdhër-arrest të Serbisë, arrestimin e Nexhat Thaçit, pjesëtarit të policisë në Serbi si dhe “incidente tjera”./Zeri/.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,117FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles