26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Mediat serbe shkruajnë për arrestimin e Haradinajt

Arrestimi i Ramush Haradinaj në Francë ka bërë bujë edhe në Serbi.

Arrestimi i mëhershëm i liderit të AAK-së nuk ka vonuar shumë dhe është bërë lajm edhe në mediat serbe, shkruan Express.

Radio Televizioni i Serbisë citon mediat shqiptare duke thënë se “Haradinaj është arrestuar dhe gjendet në Paris”.

Edhe gazeta serbe Blic ka bërë një lajm duke thënë se “Haradinaj është arrestuar me urdhërarrest të Serbisë”.

Mediat atje nuk kanë informata shtesë dhe kryesisht po informojnë duke cituar mediat nga Kosova.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles