30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Merkel takohet me familjarët e Dijamant Zabërgjës

Kancelarja Angela Merkel ka takuar sot në Munih të Gjermanisë, familjarët e Dijamant Zabërgjës – i vrarë në sulmin terrorist që ndodhi më 22 korrik në këtë qytet.
Merkel ishte në homazhet dhe meshën që u mbajt për nder të viktimave të këtij sulmi, ku humbën jetën nëntë persona
Në mesin e të vrarëve ishte edhe Dijamant Zabërgja, Armela Segashi dhe Sabina Sulaj (dy të parët, shqiptarë nga Kosova).

Sulmi u krye nga një 18-vjeçar me origjinë iraniane në një qendër tregtare në Munih ku më pas edhe vrau veten.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles