28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Meta dhe Vasili në ceremoninë e inaugurimit të Donald Trump (Foto)

E gjithë vëmendja e botës është e përqëndruar në Uashington, aty ku po zhvillohet ceremonia e inaugurimit të Presidentit të 45-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Shqipëria në këtë ceremoni ka si përfaqësues më të lartë Kreun e Kuvendit Ilir Meta. Ai që prej datës 17 Janar ndodhet në SHBA ku është takuar me zyrtarë të lartë.

Kryeparlamentari është fotografuar së bashku me kreun e Grupit Parlamentar të LSI-së, përpara Kongresit Amerikan, aty ku po mbahet edhe ceremonia e inaugurimit të Trump dhe ku Presidenti i SHBA do të kryejë betimin

Kjo për faktin se të dy zyrtarët shqiptarë, ndodhen në SHBA të ftuar në ceremoninqë e inaugurimit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles