30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

MI investon në infrastrukturën rrugore të fshatrave të Obiliqit

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se banorët e fshatrave Hamidi dhe Plemetin së shpejti do të lidhen me ura të reja.
Kjo do të ndodhë me investimin që po bënë Ministria e Infrastrukturës në këtë komunë.
Fillimin e punimeve në këto fshatra to ta vizitojnë, të hënën, më 1 gusht 2016, kryeministri Mustafa, ministri Zharku, si dhe kryetari i Obiliqit.
Investime të tilla po përmirësojnë kualitetin të jetës së qytetarëve në pjesët rurale, si dhe po ndihmojnë në zhvillimin ekonomik dhe të bujqësisë së këtyre pjesëve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles