10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Mijëra protestues në Gjermani kërkojnë “Liri për Gazën”

Rreth 4,000 demonstrues u mblodhën sot në Berlin për të protestuar kundër sulmeve të forcave izraelite në Rripin e Gazës, sipas policisë.

Njerëzit në turmë mbanin flamuj palestinezë dhe disa mbanin keffiyeh, shkruan Al Jazeera.

U bënë thirrje për “Liri për Gazën” dhe “Liri për Palestinën”. Thirrjet e tjera përfshinin “Financat e Gjermanisë, Izraeli bombardon” dhe “Stop gjenocidit”.

Organizatorët përdorën një altoparlant duke thirrur: “Ne duam të jetojmë në paqe me hebrenjtë”.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img