7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Buy now

spot_img

Milani kërkon pikët e para në takimin ndaj Portos – formacionet e mundshme

Porto është nikoqir i Milanit në rrethin e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do ët luhet në stadiumin ‘Estadio do Dragao’, me dy skuadrat që duan tre pikë.

Për këtë sfidë, Porto ka dyshime në Jesus Corona, Luis Diaz, Mateus Uribe, Otavio dhe Chancel Mbemba.

Standings provided by SofaScore LiveScore

 

Në anën tjetër, Milani nuk do të mund të llogarisë në Tiemoue Bakayokon, ante Rebic, Alessandro Florenzi e Mike Maignan që janë të lënduar.

Franck Kessi është i përjashtua me karton të kuq nga ndeshja e kaluar, ndërsa për arsy të ndryshme nuk mund të paraqiten as Antonio Mirante, Theo Hernandes dhe Brahim Diaz.

Formacioni i mundshëm i Portos: Costa, Corona, Pepe, Marcano, Sanusi, Diaz, Uribe, Grujic, Otavio, Martinez, Taremi.

Formacioni i mundshëm i Milanit: Tatarusanu, Ballo-Toure, Kjaer, Tomori, Calabria, Bennacer, Tonali, Leao, Krunic, Saelemaekers, Ibrahimovic.

Foto: WhoScored/Prsc

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles