16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Ministri i Mbrojtjes i Britanisë: Perëndimi nuk mund ta trajtojë Rusinë si partnere të barabartë

Ministri i Mbrojtjes i Britanisë së Madhe, Michael Fallon, ka thënë sot se është i gatshëm të punojë me homologun e vet të ri amerikan, por ka theksuar se vendet e Perëndimit nuk mund ta trajtojnë Rusinë si partnere të barabartë.

 Ai ka shtuar se ata duhet ta kuptojnë se Rusia është shtet konkurrent strategjik i Perëndimit, transmeton Express.
“Jam i gatshëm që të punoj me Sekretarin e ri të Mbrojtjes Jim Mattis… për t’i ulur tensionet me Moskën dhe siç kam thënë që të vazhdoj të punoj me Rusinë rreth asaj se si të gjejnë një marrëveshje për Sirinë,” ka thënë Fallon.
“Kjo nuk do të thotë se mund ta trajtojnë Rusinë si të barabartë. Rusia është konkurrente strategjike e jona në Perëndim dhe këtë duhet ta kuptojmë,” ka shtuar ai.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles