20.1 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Ministri i Vuçiqit i afrohet kufirit me Kosovën, thotë se ushtria është në nivel të lartë gatishmërie

Ministri serb i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq ka vizituar sot një pjesë të njësive të ushtrisë dhe policisë serbe që kryejnë detyra përgjatë vijës kufitare me Kosovën.

Ai ka deklaruar në Instagram se është i bindur për gatishmërinë e pjesëtarëve të ushtrisë dhe policisë.

“Me atë rast u binda për moralin e lartë dhe gatishmërinë e pjesëtarëve të Forcave të Armatosura dhe të policisë serbe për të kryer shpejt dhe me vendosmëri të gjitha detyrat e caktuara”, tha Vuçeviq.

Ai ka shtuar se ushtria serbe që nga mbrëmë është në nivelin më të lartë të gatishmërisë.

Kjo gatishmëri e ushtrisë dhe policisë serbe është kërcënim i hapur ndaj Kosovës, për herë të parë që nga pas lufta në këtë masë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img