17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Ministri Shala takohet me një delegacionin e USAID-it

Sot në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka qëndruar një delegacion i USAID-it, i kryesuar  nga Terence R. Slyëka, Drejtor i Programit.

Dy palët shtruan nevojën e vazhdimit dhe zgjerimit të bashkëpunimit, duke u fokusuar në fushat e targetuara të Ministrisë.

“Ata dhanë idetë në fushat dhe çështjet të cilat mund t’i mbështesin, duke e pasur mundësinë e mirë për t’iu ofruar inputet e rëndësishme MMPH-së, nga të cilat autpute do të përfitojnë gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës”, thotë MMPH-ja në një komunikatë për media.

Të dyja palët u dakorduan për të vazhduar përpjekjet e përbashkëta për ta avancuar bashkëpunimin me rezultate të prekshme në fushat respektive.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles