26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Ministrit Hoxhaj i ndërpritet fjalimi në Zvicër, të rinjtë kërkojnë drejtësi për Astrit Deharin (Video)

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj,  është duke qëndruar në Zvicër, ku pas disa takimeve ka pasur të mbajë një fjalim në Universitetin e Bernës.

Fjalimi i tij është ndërprerë nga disa të rinj shqiptarë të cilët janë ngritur në këmbë dhe kanë mbajtur pankarta në duar.
Në videon e publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ata kanë kaluar paqësisht pas shpinës së Hoxhajt, i cili i ka shikuar për një çast, dhe kanë dalë jashtë.
Parullat që ata mbanin ishin:
“Drejtësi për Astritin”,
“Liri për aktivistët politikë”,
“Enver Hoxhaj është anëtar i qeverisë autoritare”,
“Ju jeni anëtar i një regjimi kriminal, nuk keni vend këtu për fjalime”,
“Astrit Dehari u vra në burgun e Prizrenit”,
“Astriti u rrit në Bern, u kthye në atdhe, ku u vra”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles