22.7 C
Pristina
Wednesday, July 28, 2021

Buy now

spot_img

Ministritë e Shëndetësisë së Kosovës e Shqipërisë forcojnë bashkëpunimin

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku, me bashkëpunëtorë priti në takim Drejtoreshën e Drejtorisë Farmaceutike të Ministrisë së Shëndetësisë së Shqipërisë, Shpresa Bello, ku diskutuan për forcimin e bashkëpunimit në këtë dikaster.

Sadiku tha se në kuadër të Marrëveshjes së Bashkëpunimit, mes dy ministrive, është më se i nevojshëm një bashkëpunim më konkret mes departamenteve farmaceutike të dy ministrive.
“Thellimi i bashkëpunimit në fushën e farmaceutikës do të ishte i mirëseardhur për të dy shtetet në raste të caktuara, kur barnat të cilat ka nevojë urgjente njëri departament, të mbulohet nga departamenti tjetër”, tha Zëvendësministri Sadiku.
Bello e mirëpriti gatishmërinë për forcimin e bashkëpunimit në fushën e farmaceutikës, dhe shprehu vullnetin për të punuar në këtë drejtim, që kjo të realizohet sa më mirë që të jetë e mundur.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles