20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Ministrja e Drejtësisë deklarohet për arrestimin e Haradinjat

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha e ka konfirmuar për Gazetën Express se Ramush Haradinaj është arrestuar në Francë. Ajo ka bërë më dije se janë duke i ndërmarrë të gjitha veprimet për lirimin e tij.

“ Ashtë e vërtetë se është arrestuar lideri i AAK’së. Ne jemi duke i marr të gjitha masat që Haradinaj të lirohet sa  më shpejt. Për këtë jemi duke punuar edhe me Ministrinë e Jashtme dhe ambasadat tona”, ka thënë Hoxha.

Ajo ka thënë se deri më tani nuk i din arsyet se pse është arrestuar Ramush Hardinaj nga autoritete Franceze.

“ Jemi duke punuar. Shumë shpejt do t’i marrim vesh edhe arsyet e këtij arrestimi:, ka treguar ajo.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles