21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Mogherini: I kam ftuar Mustafën dhe Vuçiqin në Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini ka bërë të ditur se ajo ka ftuar kryeministrin e vendit Isa Mustafën dhe atë të Serbisë, Aleksandër Vuçiq në raundin e ardhshëm të bisedimeve në Bruksel.

Siç është shprehur Mogherini ky takim është në interes të qytetarëve të Serbisë dhe Kosovës, si dhe të gjithë rajonit.

“Unë sapo u ktheva nga Forumi Ekonomik Botëror në Davos, i cili ishte një mundësi e mirë për takime dypalëshe me udhëheqësit e organizatave ndërkombëtare dhe vendore. Forumi i këtij vitit ishe më i dobishëm në prag të inaugurimit të presidentit të SHBA-së, disa muaj pas Brexit-it”, tha Mogherini shkruajn mediat serbe.

Takimi i dy kryeministrave atij të Kosovës dhe Serbisë do të mbahet më 24 janar.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles