8.1 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Buy now

spot_img

Mot pranveror gjatë ditës së sotme

Në Kosovë do të mbajë mot pranveror gjatë ditës, por në mëngjes pritet të ketë ngrica. Temperaturat minimale pritet të ulen deri në -3 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale gjatë ditës deri në 17 gradë Celsius.

Në Shqipëri dhe rajon sot pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Në disa zona kontinentale mëngjesi do të jetë me acar të lehtë, ndërsa dita pranverore në tërë rajonin. Temperaturat ditore do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius në zonat mesdhetare të Shqipërisë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img