0.5 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

MSh: Vloni ujin para konsumimit

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media ka kërkuar edhe njëherë që uji i pijes të vlohet para se të konsumohet.

Kjo, kërkesë e tyre po bëhet pothuajse çdo ditë për shkak të turbullirave që kanë ndodhur nga vërshimet.

“Kjo procedurë e vlimit të ujit është aq e thjeshtë dhe e zakonshme, por e domosdoshme për të parandaluar shpërthime epidemike”, thuhet në apelin e MSh-së./Prishtinapress/

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img