0.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

Muja: Koalicioni qeveritar nuk i ka votat e mjaftueshme për Demarkacionin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja ka thënë se është shqetësuese metoda e gazit lotsjellës, duke thënë se kjo nuk i konvenon as Vetëvendosjes.
Muja ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij se nuk do ta votojë marrëveshjen me Demarkacionin, transmeton Telegrafi.
“Do të veprojmë mbi vullnetin tim, dhe nuk do të votojë në diçka që nuk jam i bindur plotësisht”, ka thënë Muja në Info Box në TV Dukagjini.
Ai po ashtu ka theksuar se koalicioni qeveritar nuk i ka votat e mjaftueshme për të votuar në Kuvend marrëveshjen për kufirin me Malin e Zi.
“Nuk ka vota të mjaftueshme, ka luhatje në qëndrime”, theksoi Muja.
Deputeti i PDK-së, më tej ka shtuar se ka shkelje procedurale me nënshkrimin e kësaj marrëveshje.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,143FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles