10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Murati: Gati është trefishuar numri i inspektorëve të punës

Numri i inspektorëve të punës gati është trefishuar.

Kështu bëri të ditur ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati.

Murati tha se nga viti i kaluar janë rekrutuar edhe 38 inspektorë të punës.

“Krahas numrit, janë shtuar edhe kontrollet dhe gjobat për bizneset që nuk respektojnë Ligjin e Punës dhe të drejtat e punëtorëve. Ka shumë sfida, por gradualisht dhe sigurt po e bëjmë ndryshimin”, tha Murati.

“Vazhdojmë!”, shtoi ai.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img