28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Nadal tregohet i sinqertë

Drama finale e Australian Open ndërmjet Rafael Nadal dhe Roger Federer përfundoi me triumfin e tenistit zviceran.

Spanjolli ishte kthyer nga lëndimet që ia vështirësuan rrjedhën e vitit 2016 dhe arriti në finale të garës së rëndësishme të tenisit.

Sidoqoftë, atje pësoi me rezultat 3-2 në sete nga Federer, i cili po ashtu ka pasur probleme me lëndime.

Në këtë mënyrë, ai nuk arriti që ta zgjasë rekordin e tij fitues kundrejt zviceranit. Tash, Federer ka 12 fitore nga 35 përballje me Nadal, si edhe i ka fituar tre nga nëntë finalet e mëdha sa janë ndeshur.

“Kam punuar shumë për të arritur këtu ku jam. Unë angazhohem shumë, ndoshta Roger e meritoi paksa më shumë se unë”.

“Thjesht do të t’i vazhdoj përpjekjet. Mendoj se jam kthyer në nivel shumë të lartë”, ka deklaruar Nadal pas humbjes.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles