28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Ndërtimi i pikë kalimeve me Serbinë në fazën përfundimtare

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka deklaruar se Kosova po bënë përgatitjet finale për ndërtimin e pikë kalimeve të përhershme kufitare me shtetin fqinjë Serbinë, në bazë të marrëveshjes së Brukselit.
Ministrja Tahiri këto komente i bëri gjatë një vizite studimore për IBM-në në Kroaci, ku ishte e shoqëruar me përfaqësuesit e policisë dhe doganës, BE-së dhe UNOPS.
Ajo shtoi se ndërtimi i këtyre pikë kalimeve të përhershme kufitare ndërmjet Republikës se Kosovës dhe Serbisë ofron mundësinë e një kontrolli më të mirë kufitar, si dhe avancimin dhe lehtësimin e qarkullimit të qytetarëve dhe mallrave sipas parimeve të IBM-it.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles