30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Ndizen qirinj për viktimat kosovare në Munih (Foto)

Ministri i Diasporës, Valon Murati, ka ndezur qirinj sot së bashku me anëtarë të familjes Zabërgja, në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Familjes Zabërgja iu vra djali i tyre, Diamanti, së bashku me dy vajza tjera nga Kosova, Sabina Sulaj dhe Armela Segashi, shkruan lajmi.net
“Sonte në Prishtinë së bashku me familjen Zabërgja dhe shumë qytetarë të Kosovës dhe bashkatdhetarë duke kujtuar e nderuar Diamantin, Sabinën dhe Armelën”, ka shkruar Murati.
Tri viktimat do të varrosen të martën në vendlindje, ndërkaq sot ka qenë ditë zie për ta në Kosovë. /lajmi.net
 

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles