11.5 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Buy now

spot_img

Ndodh mrekullia në Peru: Mjekët i shpëtojnë jetën 2-vjeçarit që gëlltiti tetë gjilpëra mjekësore

Mjekët në Perunë verilindore i shpëtuan jetën një djali dy vjeçar, i cili gëlltiti tetë gjilpëra mjekësore.

“Vetëm kur hymë në sallën e operacionit dhe hapëm stomakun e tij, zbuluam objekte metalike dhe kuptuam se ishin gjilpëra”, tha Dr. Efrain Salazar.

Mediat lokale raportuan se gjilpërat janë përdorur për të vaksinuar kafshët në fermën ku punon nëna e djalit.


Familja jeton në zonën bujqësore të Taratopou, rreth 622 kilometra larg kryeqytetit Lima.

“Ndoshta i ka gëlltitur duke luajtur ”, tha nëna, raporton abcnews.al.

Ndërkohë, djali fatmirësisht është jashtë rrezikut pas operacionit.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img