0.8 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Në Hagë vazhdon seanca gjyqësore ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Procesi gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit do të vazhdojë edhe sot në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.

Seanca ku po gjykohen ish-krerët e UÇK-së fillon nga ora 15:00.

Aktakuza e ZPS-së, e ngritur më 30 shtator të vitit 2022, i ngarkon Thaçin, Krasniqin, Veselin e Selimin me akuzën për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img