28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Në takimin radhës në Bruksel, Mustafa dhe Vuçiqi pa Thaçin e Nikolliqin

Dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë më 1 shkurt në Bruksel.

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka ftuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ndryshe prej takimit të 24 janarit, këtë herë nuk janë ftuar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë Tomisllav Nikolliq.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles