14.7 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img

Nëse e shtoni këtë përbërës në hajvar, do të keni një delikatesë të vërtetë zahireje!

Për dashamirët e ushqimit të pazier, ne gjithashtu kemi një sugjerim se si të bëjmë hajvar nga specat e freskët

Patëllxhan gjithashtu mund t’i shtohet ajvarit, por përbërësi sekret më pikant është pa dyshim – rrika!

Ne ju sugjerojmë që ta provoni patjetër, sepse nuk keni pse ta ndryshoni recetën tuaj bazë, por thjesht shtojeni në disa kavanoza, ndërsa pjesën tjetër bëjeni siç e bëni zakonisht, transmeton Telegrafi.

Pra, piqni dhe qëroni specat si zakonisht, copëtojini ose bluajini, sipas dëshirës, pastaj fërgoni në pllakë shporeti ose piqini me kujdes në furrë, duke i përzier dhe shtuar vaj.

Përafërsisht rreth gjysmës së procesit shtoni kripë.

Vetëm në fund, kur është koha për t’i hedhur uthull, grijeni një sasi të vogël rrike (të themi, në 3 kg speca, duhen rreth 300 g rrikë) dhe përzieni atë në ajvar.

Derdhni të nxehtë në kavanoza të sterilizuar të nxehtë dhe mbyllni me kapakë sterilë, pastaj lërini të në vend të ngrohtë për 24 orë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,941FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles