17.7 C
Pristina
Tuesday, May 24, 2022

Buy now

spot_img

Nëse LDK nuk i pranon kushtet, PDK s’e voton buxhetin

Partia Demokratike e Kosovës nuk e ka ndërmend të ndryshojë mendje për buxhetin nëse LDK-ja nuk i pranon kushtet e vëna.

PDK-ja ka kërcënuar sërish se do të votojë kundër buxhetit të vitit të ardhshëm, nëse nuk ndryshohet struktura aktuale e tij, raporton KTV.
Anëtarja e kësaj partie dhe e Komisionit për Buxhet, Safete Hadërgjonaj, ka deklaruar se ankesat më të mëdha janë te investimet në infrastrukturë. Ajo ka thënë se Ministria e Financave ka sjellë Kornizën Afatmesme të Shpenzimeve që nuk e kishte sjellë kur buxheti u diskutua në Komisionin për buxhet.
Por, më optimist është Naser Osmani nga LDK-ja, që kryeson Komisionin për Buxhet.
Sipas tij, janë 60 kërkesa për ndryshime në buxhet që kanë ardhur si nga partneri i koalicionit, ashtu edhe nga ministritë e ndryshme.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles