21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Nesër mbahet seanca gjyqësore për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës

Rasti i sulmit ndaj Kuvendit të Kosovës më 4 gusht 2016, do të trajtohet nesër në Objektin e Departamentit për Krime të Rënda.

Rreth kësaj aktakuze pritet të deklarohen katër aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje: Atdhe Arifi, Egzona Haliti, Adea Batusha dhe Frashër Krasniqi.

Aktakuza ndaj katër të dyshuarve është ngritur më 29 dhjetor 2016, kurse pjesë e këtij grupi ishte edhe Astrit Dehari, i cili vdiq më 4 nëntor 2016 në Burgun e Prizrenit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles