26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Nga SHBA’ja, Thaçi përkujton Rexhep Malajn dhe Nuhi Berishën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili tashmë gjendet në SHBA për vizitë, ka përkujtuar Rexhep Malajn dhe Nuhi Berishën, të cilët ishin vrarë nga forcat serbe në Prishtinë

Thaçi përkujton se para 33 viteve, dy veprimtarë të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Malaj dhe Nuhi Berisha ranë burrërisht në përleshje me forcat serbe në Prishtinë.

Postimi i tij i plotë:

Para 33 viteve, dy veprimtarë të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Malaj dhe Nuhi Berisha ranë burrërisht në përleshje me forcat serbe në Prishtinë.

Rexhep Malaj ishte burgosur më herët, dhe si veprimtar i pathyeshëm kishte vazhduar aktivitetin patriotik edhe pas daljes nga burgu. Te Nuhi Berisha kishte gjetur bashkëmendimtarin dhe idealistin. Ranë për idealin e përbashkët – lirinë e Kosovës. HTH

rexhep-mala-dhe-nuhi-berisha_1484147889-7311528

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles