16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Nitaj i AAK-së kërkon dorëheqjen e Bajramit pas rezultateve në PISA

Anëtari i kryesisë së AAK-së dhe zëdhënësi i saj, Muharrem Nitaj ka kërkuar largimin e Arsim Bajramit nga posti i ministrit të Arsimit.

Nitaj në një postim në facebook duke komentuar rezultatin në testin PISA, ka thënë Bajrami nuk do të duhej të qëndronte as një minutë në krye të MASHT-it.
“Nëse Vlerësimi Ndërkombëtar (PISA) e paska nxjerr Kosovën ndër të fundit në ranglistën e arritshmërisë, njeriu i parë që nuk do të duhej të rrinte asnjë minutë në detyrën e tij ēshtë Ministri i Arsimit”, ka shkruar Nitaj.
Ai ka thënë se nëse për njē viktimë të sistemit të drejtësisë i kërkojmë dorëheqje Ministres së Drejtësisë, pse këtë për dhjetëra mijëra viktima s’mund t’ia kërkojmë Ministrit të Arsimit.
Vlerësimi i PISA-së, i publikuar radhit Kosovës ndër vendet më të ulëta në botë për nivelin e arsimit. /lajmi.net

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles