28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Një denoncim i veçantë në adresë të Berishës për Ramën dhe Nikollën

Një denoncim i rrallë ka shkuar në adresë të ish kryeministrit Sali Berisha, në lidhje me disa pretendime të qytetarëve për kuotat e pranimeve në universitet publike. Berisha denoncon mesazhin e qytetarit, i cili i referohet Universitetit të Mjekësisë që ka ndryshuar së fundmi kuotat. “Edvin Shullazin dhe konfidenten e tij, Linda Nikollen për favorizimin kundrejt ryshfeteve te medha universiteteve private duke ulur ne kundërshtim me ligjin kuotat ne universitetet publike dhe rritur tarifat e regjistrimit”, shkruan Berisha.
Denoncimi
“Miredita doktor, jam nje prind qe duke u interesuar per djalin për t’u futur në universitet dhe në interesimin e siper konstatoj se Rama dhe Linda kane shitur tek universitet private kuatat e universiteve publike. Per kete qellim. MAS ka krijuar nje situate te paprecedent, duke nderuar kritere dhe menyrat e llogaritjes disa here, duke krijuar nje situate ende te paqart sesi do te llogariten fituesit.
Jo qe nuk eshte me kriter merite prefetence por MAS ka krijuar nje skandal te vërtetë dhe duke nderhyre prane senateve duke rritur tarifat dhe duke ulur kuotat. Psh eshte e sigurte se ne Senatin e UMT (universiteti i mjekesise) date 29.07.16 ka bere nderhyrje te tilla. Nesër po përpiqem të bëj verifikimet në lidhje me këtë info dhe Ju bëj me dijeni menjëherë. Me respekt.D.H”

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles