12.7 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Një gabim i pilotit për pak sa nuk u kushtoi me jetë 171 udhëtarëve (Video)

Një gabim i një piloti rus për pak u ka kushtuar jetën 171 personave.

Avioni Aeroflot A321 që po fluturonte drejt Moskës ka bërë një zbritje të detyruar në Kaliningrad pak metra pasi tentoi të ngjitej.

Nuk dihet ekzaktësisht se çfarë ka ndodhur, por gjatë ngjitjes avionit i është dëmtuar një prej rrotave, sipas autoriteteve nga gabimi i pilotit, dhe ka bërë një ulje të detyruar jashtë piste.

Më pas janë përdorur shkallët rrëshqitëse për të zbritur 164 pasagjerët dhe 7 pjesëtarë të ekuipazhit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles