30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Një kopje e rrallë e Ford Mustang u gjet në një magazinë ku ai qëndroi “pa lëvizur” për 46 vjet

Një kopje e rrallë e Ford Mustang u gjet në një magazinë ku ai kaloi 46 vjet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Boss 351 ishte i disponueshëm vetëm gjatë vitit 1971 dhe e gjeti vendin e tij nën Boss 429.

Ajo fuqizohet nga një motor V8 5.7 litërsh që zhvillon 330 kuaj fuqi dhe 500 Nm çift rrotullues, dhe i cili shoqërohet me një transmetim manual me katër shpejtësi.

Fuqia e saj transmetohet në rrotat e pasme.

Makina thuhet se ka qenë e parkuar që nga ajo kohë dhe duke pasur parasysh moshën e saj është në gjendje të mire por ka nevojë për pastrim të plotë.

Ai përshkoi vetëm 74,311 kilometra. Tani ai është në rrugën e tij drejt një pronari të ri, i cili ndoshta do ta restaurojë atë dhe “do t’i kthejë lavdinë e tij të plotë”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles