11.3 C
Pristina
Friday, September 29, 2023

Buy now

spot_img

Notat e lojtarëve: Spezia 0-2 Roma, Dybala ishte më i miri

Roma ka fituar 2-0 në udhëtim te Spezia në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Golat për Giallorossët i shënuan Stephan El Shaarawy dhe Tammy Abraham.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.09, me Spezian që u vlerësua me 6.57.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Paulo Dybala që dhuroi dy asistime dhe u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimet e këtij takimi ishin Dragowski, Akadiusz Reca dhe Kevin Agudelo, që u vlerësuan me 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave sipas Sofascore:

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img