8.5 C
Pristina
Thursday, December 8, 2022

Buy now

spot_img

​ Nuk ju tregon vetëm rrugën, opsioni i ri i ‘Google Maps’ mund t’ju shpëtojë jetën

Një tjetër shërbim i është shtuar Google Maps, i cili ka për qëllim të na informojë për cilësinë e ajrit në zonën ku jetojmë.

Shërbimi i ri quhet “Air Quality” dhe me hapjen e aplikacionit ai lokalizohet lehtësisht përmes butonit që ndodhet në pjesën e sipërme djathtas të ekranit të smartfonit.

Me këtë shërbim, përdoruesi informohet për nivelet e mikrogrimcave (PM 2.5) që gjenden në atmosferën e një lokacioni, në mënyrë që ai të marrë masat e duhura për të mbrojtur shëndetin e tij.

Për të ofruar këtë shërbim, Google punon me kompani të specializuara në matjet e cilësisë së ajrit./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img