11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Nunez largohet nga skuadra e Uruguait për shkak të një lëndimi

Darwin Nunez i Liverpoolit është tërhequr nga skuadra e Uruguait për miqësoret e ardhshme për shkak të lëndimit.

Sulmuesi 23-vjeçar u emërua në skuadrën për ndeshjet e Uruguait kundër Japonisë dhe Koresë së Jugut më 24 dhe 28 mars respektivisht.

Në vend të kësaj, Nunez do të trajtohet në qendrën stërvitore të klubit të Premier League.

Liverpool nuk specifikoi se çfarë lëndimi ishte në deklaratën e tyre, por raportet thonë se është një problem i kyçit të këmbës.

Sulmuesi i Club America, Jonathan Rodriguez, 29 vjeç, është emëruar si zëvendësues në skuadrën e Uruguait.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img