-3.4 C
Pristina
Tuesday, January 18, 2022

Buy now

spot_img

Obama dhe Trump – Shifrat e inaugurimit

Kongresi amerikan do të vazhdojë traditën e saj 200 vjeçare të ceremonisë së betimit të presidentëve.

E në 20 janarin e 2017, fatin për inaugurim si President i SHBA-së e pati Donald Trump nga radhët e republikanëve, që fitoi zgjedhjet presidenciale më 8 nëntor të 2016, njofton Klan Kosova.

Por agjenci të ndryshme tashmë kanë publikuar dhe statistikat të cilat përkojnë më ndjenjën e amerikanëve që kanë ndaj Presidentit në ardhje Donald Trump krahasuar me atë në largim Barack Obaman.

ghmgbm

Në shifrat e para të publikuara nga BBC, del të jetë që në ditën e inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Trump, do të jenë pjesë rreth 800 mijë deri në 900 mijë persona – shifër kjo jo dhe e papritur.

Sigurisht që të dhënat e tilla tregojnë më së miri atë se çfarë duan amerikanët, pasi në inaugurimin  e Presidentit Obama atë botë në 2009 shihej krejt diçka tjetër.

_93652194_gettyimages-525618342-1

Më shumë se 1.8 milion njerëz ishin pjesë betimit presidencial në 2009 ku drejtimin e Shtëpisë së Bardhë do e bënte Presidenti aktual në largim Barack Obama, njofton Klan Kosova.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,117FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles