30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Obama: Trump nuk i di gjërat themelore rreth botës

Presidenti amerikan Barak Obama është shprehur i frikësuar për mundësinë që Donald Trump të bëhej president pas tij teksa sipas tij ai ka “mungesë të njohurive themelore për botën”, dhe nuk ka treguar interes për të mësuar më shumë.
“Ajo që më frikëson është se presidenti nuk di se çfarë ai ka nevojë për të bërë”, ka thënë Obama në një intervistë të transmetuar në NBC Sow, transmeton Indeksonline.
Pa përmendur Trump me emër, Obama tha që duket se kandidati republikan për president, nuk di shumë rreth armëve bërthamore, ku vendet individuale dhe çfarë është dallimi në mes sinive dhe shiitëve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles