0.8 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

OBSH: Kemi humbur kontaktet me personelin shëndetësor në spitalin al-Shifa

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha të mërkurën se organizata ka humbur kontaktet me personelin shëndetësor në spitalin al-Shifa në Gaza pasi forcat izraelite filluan të ashtuquajturin operacion brenda objektit.

“Raportet e operacionit ushtarak në spitalin al-Shifa janë thellësisht shqetësuese”, tha drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Kemi humbur sërish kontaktet me personelin shëndetësor në spital. Ne jemi jashtëzakonisht të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe të pacientëve.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img