16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Osmani deklarohet pas takimit me Escobar

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur të premten të dërguarin Special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Osmani tha se çdo tendencë nga Serbia për ta penguar marrëveshjen do ta dëmtoj procesion e dialogut.

“Besojmë fort se një marrëveshje e drejtë, e qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse është e vetmja mënyrë për të siguruar paqe afatgjatë dhe prosperitet”, tha ajo.

Teksa shtoi se e nënshkrimi i marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë, i hap rrugë Kosovës drejt anëtarësimit në organizata ndërkombëtare.

Pas takimit me presidenten, Vjosa Osmani është deklaruar edhe emisari i SHBA-ve, Gabriel Escobar. Ai është shprehur se pret rezultat pozitiv nga takimi i së shtunës në Ohër, shkruan Insajderi.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img