11.5 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Buy now

spot_img

Osmani me “partnerë dhe aleatë të çmuar”, publikon foto nga pritja e organizuar nga Szholz në New York

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka publikuar fotografi nga takimet në pritjen e organizuar nga kancelari gjerman, Olaf Scholz në New York.

Osmani shkroi se atje ishte me partnerëve dhe “aleatëve të çmuar të Kosovës”.

“Mbrëmë, në pritjen e organizuar nga Kancelari Scholz, në mesin e partnerëve të shumtë e aleatëve të çmuar të Kosovës”, shkroi ajo.

Osmani udhëtoi të dielën për në New York, ku pati takime me liderë botërorë e përfaqësues të organizatave ndërkombëtare në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Presidentja u ftua që të marrin pjesë në pritjen zyrtare të organizuar nga presidenti i SHBA-ve, Joe Biden.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img