17.7 C
Pristina
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Osmani takon Presidentin e Kenisë, William Ruto

Në kuadër të vizitës së saj në ShBA, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim edhe me presidentin e Kenias, William Ruto.

Teksa ka ndarë pamje nga takimi me të, Osmani tha se me Ruton kanë diskutuar thellimin e marrëdhënieve midis dy vendeve tona.

“Mezi presim ndërmarrjen e hapave të përbashkët që do t’i afrojnë tutje vendet dhe popujt tanë”, është shprehur ajo.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img