28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Osmani vendos kurora lulesh te varrezat e dëshmorëve në Lituani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar për vizitë në Lituani.

Ajo, përveç takimeve me liderët e shtetit, sot ka bërë homazhe edhe te Varrezat e Antakalnis, ku pushojnë të rënit e luftës.

“Në varrezat e Antakalnis, vendosa një kurorë lulesh në kujtim të të rënëve në luftën e Lituanisë për rimarrjen e pavarësisë së saj. Trimëria e tyre hodhi themelet për Lituaninë e sotme liridashëse dhe demokratike”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles