21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Pacolli tregon se me kë do të hyjë AKR-ja në zgjedhjet e ardhshme (Video)

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në emisionin “Komiteti” ka folur për gjendjen e kësaj partie dhe pozitën që ai pret në rast të mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme këtë vit.
Ai ka treguar emrat e ri që do të jenë pjesë e AKR’së dhe për komunat në të cilat kjo parti ka pasur rritje.

Pacolli ka komentuar rritjen, që sipas tij dhe sipas sondazheve të fundit, ka pasur AKR-ja dhe nëse kjo parti planifikojë të hyjë në ndonjë koalicion parazgjedhor.

Ai ka thënë se qëllimi kryesor i AKR-së është që pas zgjedhjeve të vihet në krye të Qeverisë.Më poshtë mund të ndiqni deklaratën e plotë të Pacollit:

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles