14.7 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Pallaska: Rrëzimi i murit në veri duhet të ndodhë pa diskutim ndërkombëtar (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, avokati Dastid Pallaska ka folur për ndërtimin e murit të kontestueshëm në veri të Mitrovicës.

Ai ka thënë se meqenëse muri në veri u ndërtua brenda kufijve të Republikës së Kosovës, nuk ka arsye që për të diskutohet dhe të merren mendime nga ndërkombëtaret.
Sipas Pallaskës, ndërtimi i një muri të tillë është ilegal, dhe se ai duhet të rrënohet menjëherë nga instancat e shtetit, pa pasur nevojë për diskutim rreth tij, në Bruksel.
Avokati në “Komiteti” ka thënë se është diçka e pakuptueshme që në vitin 2016 të ndërtohet një mur, dhe se krejt çfarë duhet të ndodhë është rrëzimi i tij, pa diskutuar arsyet se pse ka mundur të ndërtohet ai.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles