11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Pamje të rënda: Luani në kopshtin zoologjik po mbahet në kushte mizore

Një luan i lodhur dhe i uritur në një kopsht zoologjik në Kinë ka ngjallur reagime të shumta në mediat online.

Siç shkroi DailyMail të enjten, luani u filmua në kopshtin “Jinniu Lake Safari”, ku kafsha nga kequshqyerja u tha se mbeti në atë gjendje, pa kujdes të duhur nga stafi.

Komentuesit kanë kritikuar pronarët e kopshtit zoologjik, ndërsa nga kopshti kinez s’është dhënë asnjë sqarim për rastin.

Ky kopsht është i njohur në Kinë nga shumë turistë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img