4.7 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Paqja mes Rusisë dhe Ukrainës, Kremlini: Duhet të anulohen të gjitha sanksionet

Forcat e Shërbimit të Sigurisë së Ukrainës kanë shkatërruar 10 tanke ruse në rajonin e Donetsk gjatë natës, raporton Kyiv Independent.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës tha më 18 mars se forcat e saj speciale, “Ujqërit e Bardhë”, kishin shkatërruar 10 tanke ruse dhe një transportues të blinduar të personelit në drejtim të Donetskut të pushtuar.

Forcat e Shërbimit të Sigurisë së Ukrainës kanë shkatërruar 10 tanke ruse në rajonin e Donetsk gjatë natës, raporton Kyiv Independent.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës tha më 18 mars se forcat e saj speciale, “Ujqërit e Bardhë”, kishin shkatërruar 10 tanke ruse dhe një transportues të blinduar të personelit në drejtim të Donetskut të pushtuar

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img