22.3 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Parashikimi i motit, e diele me diell

Sot në Kosovës do të mbajë mot me diell dhe me temperatura të ngjashme me një ditë më parë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pasdite parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri në 7 gradë celsius, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri në 22 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img