27.7 C
Pristina
Tuesday, July 27, 2021

Buy now

spot_img

Parashikimi i motit për sot

Mot me diell dhe me vranësira do të përfshihet vendi gjatë ditës së sotme. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar , kurse vende-vende reshjet do të jenë në formë rrebeshi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-20 gradë Celsius. Shtypja atmosferike është paraparë të ngritët nga pjesa e dytë e javës.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi deri të enjten, ndërsa më tej era do ta ndërroj kahun nga verilindja ku shpejtësia e saj mund të arrijë deri 11 m/s.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles